20 kwietnia Fundacja Kolorowe Dni wraz z Fundacją Opieka i Troska miały okazję gościć dwóch wrocławskich autorów Adama Kopackiego i Pawła J. Sochackiego.

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Czysta Planeta” został rozstrzygnięty! Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Przedszkolu nr 41 im. Jana Pawła II we Wrocławiu.

Przed świętami Bożego Narodzenia dostarczyliśmy Klubowi Seniora Magnolia we Wrocławiu artykuły do walki z koronawirusem w postaci maseczek, rękawiczek czy płynów do dezynfekcji rąk.

18 listopada dr Bartosz Zawadzki poprowadził warsztaty online dla Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole - Zawidawie we Wrocławiu. Temat zajęć tym razem dotyczył badań profilaktycznych. 

Poczekalnia Przychodni "Twój Lekarz" w Kobierzycach zamieniła się w czwartek 27 lutego w salę wykładową! Wszystko na potrzeby akcji edukacyjnej przeprowadzonej przez naszą Fundację.

Za nami kolejne warsztaty żywieniowe, które odbyły się w Przestrzeni Trzeciego Wieku we Wrocławiu.

Konkurs "Jaką będę babcią, jakim będę dziadkiem" rozstrzygnięty. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w 12 grudnia w Przedszkolu nr 41 im. Jana Pawła II we Wrocławiu.

3 grudnia we wrocławskiej Przestrzeni Trzeciego Wieku odbyły się specjalne warsztaty żywieniowe. Temat jest niezwykle ważny, bo w końcu rola właściwego odżywiania jest kluczowa dla naszego organizmu. Warto traktować go przyjaźnie dostarczając mu odpowiednich składników odżywczych we właściwym czasie, by nie narażać się na niekorzystne konsekwencje zdrowotne. Na wypracowanie dobrych nawyków nigdy nie jest za późno.   

Wróciliśmy z tematem, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy, a mianowicie Suplementy diety. Stosować czy raczej unikać? Jeśli tak, to kiedy i w jakich ilościach? Czym się kierować przy wyborze określonego specyfiku? Czy suplementacja nie jest pójściem na skróty? Na te wszystkie pytania odpowiedzieliśmy 29 października na UTW AWF Wrocław

Wyobraź sobie swoją starość. Ciężko Ci się poruszać na własnych nogach. Każdy stawiany krok jest wyzwaniem, potrzebujesz do tego laski, a czasem nawet specjalnego balkonika. Wyobraź sobie, że chcesz dalej korzystać z życia i tak zwyczajnie wyjść na spacer, przejść się po swoim osiedlu. Bez przeszkód, po chodniku, który jest przestrzenią – przede wszystkim – dla pieszych…

16 października nasza wolontariuszka Panna Dziewanna, czyli Monika Filipiak-Bączyk przeprowadziła w Ośrodku Działań Twórczych "Światowid" we Wrocławiu warsztaty o pielęgnacji ciała, która opiera się na całkowicie naturalnych składnikach.

14 października w Przestrzeni Trzeciego Wieku, kontynuując akcję naszej Fundacji "Zmierz się z ciśnieniem", przeprowadziliśmy wykład o nadciśnieniu tętniczym.

8 października rozpoczęliśmy nowy projekt edukacyjny adresowany głównie do seniorów, ale jednocześnie do tych wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat profilaktyki zdrowia.

26 września w Klubie Seniora Magnolia nasza Fundacja przeprowadziła kolejny wykład, tym razem  dotyczący udaru. Agnieszka Kuś, lekarz i wolontariusz Fundacji, dokładnie omówiła przyczyny i symptomatyczne objawy tego bardzo groźnego następstwa migotania przedsionków.

18 września nasza Fundacja przeprowadziła kolejne warsztaty plastyczne z przedszkolakami. Kolorowe liście, pachnące zioła, susz z kwiatów to materiał, który "mali plastycy" użyli do zrobienia przepięknych i oryginalnych jesiennych laurek.

W sobotę 31 sierpnia w Arkadach Wrocławskich, lekarze Fundacji zachęcali do skorzystania z bezpłatnych badań oraz konsultacji w ramach naszej akcji społecznej "Zmierz się z ciśnieniem". Z badań i porad specjalistów skorzystały dziesiątki osób.

Jeśli Twoje dziecko ma problem z zaburzeniami zachowania, emocjonalnymi lub ma zdiagnozowane ADHD bądź zespół Aspergera...

Przedstawiciele Fundacji po raz kolejny odwiedzili dzieci z naszego partnerskiego przedszkola we Wrocławiu. Tym razem przygotowaliśmy dla maluchów zestaw ćwiczeń korekcyjno-ruchowych.

28 czerwca zakończył się pierwszy etap projektu wrocławskiego AWF "Aktywność seniorów to ich sprawność i zdrowie", przy którym współpracuje nasza Fundacja.

5 czerwca zespół naszej Fundacji zawitał do Klubu Seniora przy Ośrodku Działań Twórczych "Światowid". Okazją do spotkania na wrocławskim Biskupinie był interaktywny wykład pod tytułem "Udar, jak go uniknąć". Zajęcia przeprowadził Bartosz Zawadzki, lekarz i wolontariusz Fundacji Kolorowe Dni.

30 maja zespół Fundacji Kolorowe Dni odwiedził swoje partnerskie przedszkole przy ulicy Dobrej 16 we Wrocławiu. Było kolorowo, odkrywczo, przepięknie... i przede wszystkim bardzo sympatycznie!

25 maja na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego odbyła się 3. edycja Festynu Sportowo-Rekreacyjnego "Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław". Na imprezie nie mogło zabraknąć naszej Fundacji.

Blisko 50 osób uczestniczyło w kolejnym wykładzie przeprowadzonym przez naszą Fundację. Spotkanie odbyło się 16 maja na wrocławskim Ołtaszynie w Klubie Seniora przy tamtejszej Radzie Osiedla. Tym razem tematem było nadciśnienie tętnicze.  

Już od 22 maja Fundacja Kolorowe Dni rozpoczyna konsultacje socjoterapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jeśli Twoje dziecko ma problem z zaburzeniami zachowania, emocjonalnymi lub ma zdiagnozowane ADHD bądź zespół Aspergera...

6 maja wykład pod tytułem "Maski depresji" zakończył pierwszy cykl spotkań "Żyj zdrowo i kolorowo", który nasza Fundacja zrealizowała na Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy wrocławskim AWF-ie. Ostatnie zajęcia poprowadziła lek. Diana Frontkiewicz, psycholog i wolontariusz Fundacji Kolorowe Dni.

25 kwietnia gościliśmy w siedzibie Rady Osiedla Gądów-Popowice. Okazją do spotkania był warsztat na temat zdrowego odżywiania jaki przeprowadziła Elżbieta Henn – psychodietetyk i wolontariusz Fundacji Kolorowe Dni.

24 kwietnia we Wrocławskim Centrum Seniora odbyło się uroczyste zakończenie drugiej edycji Szkoły Liderów. Uczestnikami projektu byli Daniel Szabaciuk oraz Renata Koperska-Traczyk, czyli prezes i wiceprezes Fundacji Kolorowe Dni.

To było już trzecie spotkanie z cyklu „Żyj zdrowo i kolorowo”, które nasza Fundacja realizuje na Uniwersytecie Trzeciego Wieku przy wrocławskim AWF. Tym razem tematem wykładu była dna moczanowa, bardzo groźna, a mimo to bardzo mało znana dla większości z nas choroba.

Po serii badań i testów, 12 kwietnia rozpoczęły się zajęcia ruchowe obejmujące między innymi nordic walk oraz ćwiczenia przy użyciu piłek edukacyjnych Eduball. W atmosferze zdrowej konkurencji Seniorzy, przez ponad dwa miesiące, będą systematycznie poprawiać swoją kondycję.

1 kwietnia odbył się drugi wykład w ramach projektu "Żyj zdrowo i kolorowo" na wrocławskim UTW przy Akademii Wychowania Fizycznego. Tym razem mowa była o cukrzycy i insulinoterapii. Zajęcia poprowadził lek. Bartosz Zawadzki, wolontariusz Fundacji.

Kontakt

ul. Grudziądzka 63/4
51-165 Wrocław

tel. +48 505 740 767

fundacja@kolorowedni.pl

Dane Fundacji

KRS: 0000770892

NIP: 895-220-21-69

REGON: 382533482

Numer konta

Bank Millenium

22 1160 2202 0000 0003 7292 6123

Bądź z nami na bieżąco