25 maja na Polach Marsowych Stadionu Olimpijskiego odbyła się 3. edycja Festynu Sportowo-Rekreacyjnego "Przewietrz się na Olimpijskim z AWF Wrocław". Na imprezie nie mogło zabraknąć naszej Fundacji.

Wydarzenie przyciągnęło setki mieszkańców Wrocławia i okolic. Impreza była okazją do rywalizacji sportowej, ale też doskonałej zabawy, rodzinnej rozrywki, pozytywnych emocji i nawiązywania relacji z innymi.

Uroczystego otwarcia dokonali Rektor Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, dr hab. Andrzej Rokita, Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz Michał Bobowiec członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Podczas wydarzenie obecni byli również rektorzy wrocławskich uczelni i ich przedstawiciele, a także przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, sportowcy oraz przyjaciele AWF-u, w tym Fundacja Kolorowe Dni.

Fundacja Kolorowe Dni zapewniła podstawową diagnostykę medyczną

Nasza Fundacja, jako uczestnik festynu miała specjalnie przygotowany namiot, w którym każdy mógł bezpłatnie zbadać poziom cukru we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze, otrzymać porady żywieniowe a także porozmawiać z lekarzami specjalistami, wolontariuszami Fundacji. Sprawna organizacja sprawiła, że każdy opuszczający namiot Fundacji Kolorowe Dni był zadowolony z przeprowadzonych badań i trochę bogatszy w wiedzę o swoim stanie zdrowia. A jak ważna to wiedza pokazują statystki. W Polsce na cukrzycę typu 1 choruje ok. 180 000  osób powyżej 14. roku życia, a ponad 3 mln dorosłych choruje na cukrzycę typu 2. Aż 25-30% osób dorosłych z cukrzycą nie wie, że na nią choruje. Podobnie jak cukrzyca, również nadciśnienie tętnicze najczęściej przebiega bezobjawowo. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia prawie 1 mld ludzi powyżej 25. roku życia choruje na nadciśnienie tętnicze. Powikłania wymienionych chorób są najczęściej nieodwracalne.

W wolontariacie siła

To wspaniałe wydarzenie doskonale wpisuje się w naszą misję przekonywania do zdrowego i aktywnego trybu życia. Jako Fundacja chętnie uczestniczymy w takich projektach jak ten, gdzie możemy bezpośrednio dotrzeć do wszystkich tych, którzy niekoniecznie zdają sobie sprawę z zagrożeń wynikających z pewnych niezdiagnozowanych chorób. Przy okazji chciałbym również serdecznie podziękować wolontariuszom naszej Fundacji. Za ich zaangażowanie i niespożytą energię, która jest potwierdzeniem, że satysfakcja z pomagania ma ogromną wartość. Bez ich udziału nasze działania nie miałoby tak imponującego charakteru – mówi Daniel Szabaciuk, prezes Fundacji Kolorowe Dni.
  Daniel Szabaciuk  Fundacja Kolorowe Dni

Kontakt

ul. Grudziądzka 63/4
51-165 Wrocław

tel. +48 505 740 767

fundacja@kolorowedni.pl

Dane Fundacji

KRS: 0000770892

NIP: 895-220-21-69

REGON: 382533482

Numer konta

Bank Millenium

22 1160 2202 0000 0003 7292 6123

Bądź z nami na bieżąco